Златни глобус 2016: сви добитници!

73. издање Златног глобуса одржано је јуче у Лос Анђелесу, између изненађења и преокрета, победом, без обзира на све шансе, филма Алејандра Гонзалеза Инарритуа, Повратник, који га је буквално разбио, укравши емисију од другог миљеника, Царол, са веома талентованом Цате Блацхетт у главној улози.

Заправо, режисер Инарриту добио је награду за најбољу режију и најбољу драму, чему је додана и награда за најбољег глумца Леонарда ДиЦаприа, на његовом трећем Златном глобусу. Може ли то бити предјело за толико жељеног Осцара, који се мучи да стигне за 41-годишњег преводиоца? Морамо само сачекати церемонију, заказану за 28. фебруар.

Ево свих победника вечери!

© Гетти Јеннифер Лаврецен (Јои) Такође видети

Сви људи Гвинетх Палтров. Најпознатије љубавне приче америчке глумице

Цхиара Феррагни, величина 38 по сваку цену. Фотографије модног блогера увек

Разочарање за Царол и њени протагонисти, Цате Бланцхетт и Роонеи Мара, обе сувих уста. Док је млада и већ посвећена Јеннифер Лавренце и даље сигурна: трећи јој је Златни глобус за сјајан наступ у Јои.

Кате Винслет је такође победила, освојивши награду за најбољу споредну глумицу Стив Џобс, док награда за најбољу драмску глумицу иде младој Брие Ларсон за наступ у Соба.

Други сјајан филм који је изазвао велику пажњу с Тхе Ревенантом је филм Ридлеија Сцотта, Марсовац, који је освојио награду за најбољи филм у комедији, иако то заправо није комедија, и најбољи глумац у комедији, отишао је да води Матта Дамона.

Италија такође побеђује захваљујући маестру Еннију Моррицонеу, на његовом другом Златном глобусу за музику из филма Куентина Тарантина, Мрска Осмица.

Ево конкретно свих кандидата и победника у различитим категоријама:

Најбољи драмски филм

  • Царол
  • Мад Мак: Фури Роад
  • Повратник
  • Соба
  • Под лупом

Најбољи филм (комедија или мјузикл)

  • Велика опклада
  • Јои
  • Марсовац
  • Шпијун
  • И де репете, ти

Најбољи режисер

  • Тодд Хаинес (Царол)
  • Алехандро Гонзалез Инарриту (Повратник)
  • Том МцЦартхи (Под лупом)
  • Георге Миллер (Мад Мак: Фури Роад)
  • Ридли Скот (Марсовац)

Најбоља драмска глумица

  • Цате Бланцхетт (Царол)
  • Брие Ларсон (Ла хабитацион)
  • Руни Мара (Царол)
  • Саоирсе Ронан (Бруклин)
  • Алициа Викандер (Данска девојка)

Најбоља глумица (комедија или мјузикл)

  • Џенифер Лоренс (Радост)
  • Мелиса Мекарти (Шпијун)
  • Ејми Шумер (Траинврецк)
  • Маггие Смитх (Дама у комбију)
  • Лили Томлин (Бака)

Најбољи драмски глумац

  • Бриан Цранстон (Трумбо)
  • Леонардо Дикаприо (Повратник)
  • Мицхаел Фассбендер (Стив Џобс)
  • Еддие Редмаине (Данска девојка)
  • Вилл Смитх (Потрес мозга)

Најбољи глумац (комедија или мјузикл)

  • Кристијан Бејл (Велика опклада)
  • Стеве Царелл (Велики улог)
  • Мет Дејмон (Марсовац)
  • Ал Пацино (Данни Цоллинс)
  • Марк Руффало (Бескрајно поларни медвед)

Најбоља споредна глумица

  • Јане Фонда (Омладина)
  • Јеннифер Јасон Леигх (Мрска осморка)
  • Хелен Миррен (Трумбо)
  • Алициа Викандер (Ек Мацхина)
  • Кате Винслет (Стив Џобс)

Најбољи споредни глумац

  • Паул Дано (Љубав и милост)
  • Идрис Елба (Звери без народа)
  • Марк Руффало (Под лупом)
  • Марк Риланце (Шпијунски мост)
  • Мицхаел Сханнон (99 домова)
  • Силвестер Сталоне (Вероисповест)

Најбољи сценарио

  • Адам МцКаи и Цхарлес Рандолпх (Велика опклада)
  • куентин Тарантино (Мрска осам)
  • Емма Доногхуе (соба)
  • Тхомас МцЦартхи (Под лупом)
  • Аарон Соркин (Стеве Јобс)

Најбољи оригинални музички запис

  • Цартер Бурвелл (Царол)
  • Александре Десплат (Данска девојка)
  • Еннио Моррицоне (Мрска осам)
  • Даниел Пембертон (Стеве Јобс)
  • Риуицхи Сакамото и Алва Ното (Тхе Ревенант)

Најбоља оригинална песма

  • Воли ме као и ти (педесет нијанси сиве)
  • Једна врста љубави (Љубав и милост)
  • Видимо се поново (Брзи и жестоки 7)
  • Једноставна песма бр. 3 (омладина)
  • Писање на зиду (Спецтре)

Миле Филм на страном језику

  • Бог постоји и живи у Бриселу (Белгија)
  • Клуб Ел (Чиле)
  • Мачевалац (Естонија)
  • Мустанг (Француска)
  • Саулов син (Мађарска)

Најбољи анимирани филм

  • Аномалиса
  • Арлово путовање
  • Наопачке
  • Снупи и пријатељи - филм Кикирики
  • Схаун - Овце: Филм

И сада долазимо до категорије телевизија ...

У одељку Телефилм, велико изненађење за серију открића године, Господине Робот, која је награђена наградом за најбољу драмску серију. За жанр комедије, то све разнесе Моцарт у џунгли, који је освојио награду за најбољу комедију и награду за најбољег главног глумца, припао је Гаелу Гарции Берналу.

Међу потврдама, попут награде Јону Хамму за Бесан човек, до последње сезоне, и ону протагонисткињи из Емпире, Тараји П. Хенсон, прошлогодишња победница хит серије, видимо краљицу музике Лади Гага која је такође хваљена због својих драмских вештина, захваљујући улози у мини серији Америцан Хоррор Стори: Хотел.

Али ево конкретно свих победника у категорији ТВ серија и мини серија

Најбоља драмска ТВ серија

  • Империја (ФОКС)
  • Јуего де Тронос (ХБО)
  • Робот (Мрежа САД)
  • Нарцос (Нетфлик)
  • Оутландер (Старз)

Најбољи драмски глумац

  • Јон Хамм (Мад Мен)
  • Рами Малек (господин Робот)
  • Вагнер Моура (Нарцос)
  • Боб Оденкирк (Беттер Цалл Саул)
  • Лиев Сцхреибер (Раи Донован)

Најбоља драмска глумица

  • Цаитриона Балфе (Оутландер)
  • Виола Давис (Како се решити убиства)
  • Ева Греен (Пенни Дреадфул)
  • Тараји П. Хенсон (Империја)
  • Робин Вригхт (Кућа од карата)

Најбоља ТВ серија (комедија или мјузикл)

  • Лежерно (Хулу)
  • Моцарт у џунгли (Амазон)
  • Наранџаста је нова црна (Нетфлик)
  • Силиконска долина (ХБО)
  • Вееп (ХБО)
  • Транспарентно (Амазон)

Најбољи комичар

  • Азиз Анзари (Мајстор никог)
  • Гаел Гарциа Бернал (Моцарт у џунгли)
  • Роб Лове (Тхе Гриндер)
  • Патрицк Стеварт (Тупи разговор)
  • Џефри Тамбор (провидно)

Најбоља глумица у комедији

  • Рацхел Блоом (Луда бивша девојка)
  • Џејми Ли Кертис (Сцреам Куеенс)
  • Гина Родригуез (Девица Јане)
  • Лили Томблин (Грејс и Френки)
  • Јулиа Лоуис-Дреифус (Вееп)

Најбоља мини серија

  • Амерички злочин (АБЦ)
  • Америчка хорор прича: Хотел (ФКС)
  • Фарго (ФКС)
  • Месо и кости (Старз)
  • Волф Халл (ПБС)

Најбоља глумица у мини серији за телевизију

  • Лејди Гага (Америцан Хоррор Стори: Хотел)
  • Краљица Латифах (Бессие)
  • Сара Хаи (Месо И Кости)
  • Фелицити Хуффман (Америцан Цриме)
  • Кирстен Дунст (Фарго)

Најбољи глумац у мини серији за телевизију

  • Осцар Исаац (Покажи ми хероја)
  • Патрицк Вилсон (Фарго)
  • Идрис Елба (Лутхер)
  • Давид Оиелово (Славуј)
  • Марк Риланце (Волф Халл)

Најбољи споредни глумац

  • Кристијан Слејтер (Господине Робот)
  • Дамиан Левис (Волф Халл)
  • Алан Цумминг (Добра супруга)
  • Бен Менделсохн (Блоодлине)
  • Тобиас Мензиес (Оутландер)

Најбоља споредна глумица

  • Маура Тиернеи (Афера)
  • Регина Кинг (Америцан Цриме)
  • Узо Адуба (Наранџаста је нова црна)
  • Јоанне Фроггатт (Довнтон Аббеи)
  • Јудитх Лигхт (Транспарент)

Погледајте галерију црвених тепиха Златни глобус 2016

Ознаке:  Звезда Брак Стварност